Nacházíte se tady: Společnost / O Yaskawě / Naše historie
 

Naše historie

Společnost MOTOMAN zahájila svou činnost v Evropě v roce 1976 jako výrobce a dodavatel svařovacích strojů, především pro automobilový průmysl, a stala se součástí Yaskawa Electric Corporation v polovině devadesátých let.

Naše historie je historií inovací
Společnost YASKAWA byla na čele vývoje robotiky od samého počátku. K příkladům inovací robotů MOTOMAN patří celosvětově první řídicí jednotka robotů (MRC) z roku 1994, schopná synchronizovaného řízení dvou robotů, paletizace, obloukové a bodové svařování, řídicí jednotka NX100 umožňující synchronizované řízení čtyř robotů (celkem až 36 os) z roku 2004, sedmiosé jednoramenné roboty IA20 a třináctiosé dvouramenné roboty DA20 z roku 2006, oba s novou revoluční koncepcí robotického ramena, jejímž výsledkem byla mimořádná volnost pohybu.

Jednoúčelové roboty pro specifické úlohy
V roce 2007 uvedla společnost Yaskawa na trh model MOTOMAN SSA2000, nejrychlejší obloukový svařovací robot na světě. A v roce 2008 byl uveden na trh semiosý robot SIA20 a patnáctiosý robot SDA10.

Začíná nová éra technologie řízení robotů
V roce 2009 uvedla společnost Yaskawa na trh svou nejnovější řídicí jednotku DX100, schopnou řídit až osm robotů nebo 72 os a současně nabídnout zlepšenou energetickou účinnost.

Od skromných začátků ke globálnímu hráči
Během třicetiletého období si roboty MOTOMAN vybudovaly na evropském trhu postavení jedné z hlavních značek. To nabízí velkým společnostem jistotu, jak v oblasti zdrojů, tak odbornosti, a malé společnosti díky tomu získávají bezpečnost a přístup k jedinečné řadě produktů a služeb. Jako vždy nám záleží na všech zákaznících, bez ohledu na to, zda jsou velcí nebo malí.