Nacházíte se tady: Aplikace / Oprava palet / Přehled
 

Oprava palet

Z důvodu vysokých cen dřeva je otázka opakovaného používání dřevěných palet ještě aktuálnější.

YASKAWA vám může pomoct zdokonalit vaši výrobu
Obecně v tomto průmyslu jsou procesy třídění na recyklát, opravy nebo odpad následované demontáží a opravami. Ty všechny spoléhaly na manuální práci – až dosud. Výhod automatizace oprav palet je nespočet. Směrnice pro bezpečnost a zdraví při práci zakazují manipulaci s typickou 20kg paletou ve výšce nad ramenem, a zároveň některé stříhací a nastřelovací nástroje lze používat denně pouze po určitý časový interval. Robotický systém poskytuje perfektní řešení zmírňující potenciální rizika pro vaše operátory, zatímco dosahuje konstantního výkonu.

Roboty MOTOMAN jsou srdcem systému
Se svou ověřenou spolehlivostí a nízkými náklady na údržbu jsou naše roboty MOTOMAN ideálními stroji pro zajištění jak flexibilního, tak snadného použití v automatizovaném systému opravy palet. Kromě robota je součástí tohoto systému účelová úchopová jednotka, která s paletou manipuluje, hydraulická demontážní jednotka, dopravníkový systém a Human Machine Interface (HMI). Operátor zadá do HMI, které části je třeba nahradit, a systém už se postará o zbytek, bez nutnosti jakéhokoliv robota programovat.

Zvýšená produkce zvyšuje vaši ziskovost

Zatímco jeden operátor může demontovat okolo 210 palet za směnu, robot může dosáhnout až 500 palet, což je více než zdvojnásobení výkonu. Navíc při uspořádání do dvojitých buněk je možné dosáhnout 1000 palet během 8 hodin, a to stále s jedním operátorem (údaje jsou uváděny na základě studií v "Norrlandspallen", významné společnosti na opravu palet ve Švédsku).

Downloads (copy 1)