Nacházíte se tady: Aplikace / Obloukové svařování / Přehled
 

Obloukové svařování

Obloukové svařování pomocí robotů přináší celou řadu výhod. Nejen že vytváří dokonalejší hotový svar a zvyšuje produktivitu, rovněž je nákladově efektivní. Navíc je rozumnou volbou z hlediska zdraví a bezpečnosti.

Obloukové svařování

Robotizované obloukové svařování pomocí robotů MOTOMAN zvyšuje výkon a snižuje výrobní náklady při udržení vysoké kvality. Nabízí ideální řešení pro zákazníky se střední, nebo vysokou výrobou, kteří potřebují uspět v náročném obchodním prostředí.

Zisk z naší zkušenosti
S více než 30letou zkušeností a nepřetržitým vývojem se nacházíme v ideální pozici pomoci vám dosáhnout zlepšené productivity a kvality. Volbou robotizovaných svařovacích system YASKAWA získáváte jistotu a přístup ke kompletní škále produktů, system a služeb pro obloukové svařování.

Poskytujeme univerzální roboty pro obloukové svařování

Roboty MOTOMAN určené pro obloukové svařování, jako například MA1400 a MA1900, byly speciálně vyvinuty pro svařovací aplikace. Roboty nabízí dodatečné benefity, které pomohou zvýšit spolehlivost a životnost těchto zařízení. Horní rameno (Upper Arm) je vyrobeno tak, aby jím bylo možno vést kabelový svazek a hadice pro přívod médií přímo skrz robota až k přírubě poslední osy. Tato konstrukce zamezuje kolizím těchto přívodních hadic a kabeláže s výrobkem a přípravkem a snižuje nutnost údržby robotu.

Optimalizovaný výkon
Pro optimalizaci výkonu je více robotů současně řízeno jedním řídicím systémem DX100, což umožňuje výbornou přesnost trajektorií a neporovnatelnou schopnost synchronního řízení až osmi robotů současně (až 72 os včetně externích os). Tato funkčnost navíc umožňuje i svařování bez přípravku, které nabízí některé jedinečné výhody pro svařování složitých výrobků a následné manipulační operace při snížených fixních nákladech.

Polohovadla MOTOMAN jsou ideálním doplňkem robotů MOTOMAN
Poskytujeme širokou škálu polohovadel, pojezdů a portálů ovládaných servopohony, které je plně integrováno v DX100 řídicím systému robota. Portály nabízí spolehlivá řešení pro svařování velmi rozměrných sestav, jako například rypadel, nádob, apod., kde pouze převrácené ukotvení robota umožňuje požadovaný dosah v pracovním prostoru.

Konkurenceschopné svařovací systémy
YASKAWA a robotické inženýrsví představují synonyma a naše standardní škála systémů a konceptů pro robotizované svařování obsahuje všechny prvky, které tvoří systém, například robot, polohovadlo, varovné a bezpečnostní zařízení, apod. Tyto systémy jsou nastaveny tak, aby splňovaly přesné požadavky našich zákazníků.